ÇÖZÜMLER /
ALEV TESPİTİ


Atexon Alev detektörleri, açık ve aydınlık bölgelerde hızlı yangın algılaması sağlar

Atexon® alev detektörleri, çok yönlü algılama kapasitesi ile zorlu endüstriyel ortamlarda kullanılabilmektedir. Alev detektörleri ya bağımsız yangın detektörleri ya da su püskürtmeli söndürme sistemi gibi bir yangına karşı koruma sisteminin parçası şeklinde olabilir. Atexon® VR18Z kıvılcım tespit ve söndürme sistemine de kolayca bağlanabilir.

Tipik kullanımlar arasında üretim tesisleri, yakıt depoları, makineler ile konveyör, geri dönüşüm tesisleri ve ısıtma tesislerinin boşaltma kapıları bulunmaktadır.


3IR detektör, kirli veya tozlu ortamlarda çalışırken bile yüksek tespit hassaslığı ve mükemmel kesinti toleransı gösterir

Atexon 3IR alev detektörü, aynı anda üç kızılötesi frekans bandında ölçüm yapar. Cihaz ayrıca tespiti güvenceye almak ve yanlış alarmlardan kaçınmak amacıyla alevin radyasyon piklerini ve titreşme frekansını ölçmek için matematik algoritmaları kullanır.

Üç bantlı kızılötesi alev detektörü, zorlu ortamlarda da düzgün çalışır. Tozlu alanların izlenmesi için en iyi seçenektir.

  • Hassas ve hızlı

    Atexon® alev detektörleri aşırı derecede hassastır. 60 m kadar uzaktan 0,3 m² büyüklüğünde bir alevi algılayabilirler. Örneğin tespit gecikmesi ve hassasiyet ayarlarındaki çok yönlülük sayesinde Atexon® alev detektörlerini, geleneksel alev detektörlerinin yanlış alarm verebileceği yerlerde de kullanmak mümkündür.

  • Çok yönlü bağlantılar

    Atexon® alev detektörlerini örneğin VR18Z kıvılcım tespit sistemi veya mevcut bulunan otomasyon sistemi ile entegre etmek kolaydır. Çok yönlü, gerilimsiz alarm rölesi çıkışları, Modbus ve 4-20 mA güç çıkışları sayesinde detektörleri çok çeşitli endüstriyel süreçlerde kullanmak mümkündür.

  • Kapsamlı onaylar

    Endüstriyel ortamlar genelde kirli ve tozlu olur. Üretim alanları içinde, birçok yerel ve ulusal düzenlemeye göre onaylı olan ekipmanların gerekli olduğu, tehlikeli olarak sınıflandırılmış bölgeler olabilir. Atexon alev detektörleri için ATEX, IECEx ve FM gibi uluslararası onaylar alınmıştır.Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!