YEREL UYGULAMALI YANGIN SÖNDÜRME


Yerel uygulamalı yangın söndürme sistemleri için kullanılan su miktarının optimize edilmesi

Yerel uygulamalı yangın söndürme sistemleri, yangına karşı korumanın ilk adımıdır -ve dolayısıyla yangın tehditlerinin verimli söndürülmesi için gereklidir- ancak çok fazla su başka sorunlara da yol açabilir. Yangın söndürmek için kullanılan doğru su miktarının belirlenip uygulanması çok önemlidir.

Uygulamalar Ahşap İşleme Endüstrisindeki planya makinesi veya kereste presinden Biyoenerji endüstrisindeki biyokütle alma istasyonu veya hibrit brülöre kadar değişebilmektedir. Yerel Uygulamalı Yangına Karşı Koruma Sistemleri, korunmakta olan her işleme özel olarak tasarlanır ve tüm tesisi koruyan yangın sistemlerine göre çok daha hedefe yönelik koruma çözümü sunar.


Yerel Uygulamalı Söndürme sisteminin tasarımının anlaşılması, sistem performansı için hayati önemdedir

Yerel uygulamalı yangın söndürme sisteminin tasarımında püskürtülen damlacık boyutu, nozülün püskürtme açısı, püskürtülen damlacıkların malzeme akışına nasıl nüfuz edeceği, püskürtülen damlacıkların kalma süresi ve çalışan vananın hızı önemli parametrelerdir.

Atexon'un farklı kullanımlar için hazır olarak entegre edilebilecek, müşteri süreçleri için özel olarak yapılan söndürme çözümleri sunan kompakt söndürme sistemleri vardır.


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!