IEP TECHNOLOGIES'TEN TOZ PATLAMASI İÇİN TEST HİZMETLERİ


Toz Patlaması Testleri ve hafifletme faaliyetleri dünyada her yıl yüzlerce kişinin ölümüne ve milyarlarca dolar zarara neden olan kazaları azaltabilmektedir. Bu toz patlaması kazaları kontrol edilebilir ve bu şekilde ciddi yaralanma veya ölüm olayları sınırlanırken pahalı işleme ekipmanına verilen zarar da azaltılabilir.

Toz patlamaları, çok çeşitli malzemelerin taşınma, işlenme, öğütülme ve depolanma işlemleri sırasında meydana gelir. Alüminyum, selüloz, kömür, mısır, un, Mantar karşıtı ilaçlar, tahıl, süt tozları, tıbbi ilaçlar, plastikler, reçine, nişasta, şeker ve diğer maddeler, doğru koşullar oluştuğunda patlayabilir ve patlayacaktır.

Tehlikeli bir durumun bir patlamaya dönüşmesini önlemek ya da bu tür olayları azaltmak için IEP Technologies toz patlaması testleri ve hafifletme faaliyetleri ile toz toplayıcılı koruma sistemi gibi çok çeşitli sistemler sunmaktadır. Tipik bir Toz Toplayıcı uygulamasında bir patlama tahliye sisteminde şu temel bileşenler olur:Patlama Tahliyesi Bacası Paneli, Basınç detektörü, Tek Bölge Kontrol Paneli, İzolasyon Söndürücüsü ve Döner Sürgülü Vana.

IEP Technologies ekipman ve çalışanları patlamalardan korumak için kullanılan sistemlerin lider tedarikçisidir. 50 yılı aşkın deneyimiyle IEP Technologies dünya genelinde 8.000'in üzerinde sahada her yıl 200'den fazla patlamayı tespit edip baskılamaktadır.


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!