İZOLASYON CİHAZLAR

Patlama izolasyonu sistemleri, bir işleme tankındaki patlamanın tespiti ve sonra da bağlantılı diğer ekipmana alev/patlama yayılımı riskini azaltan bir bariyer oluşturma amacıyla tasarlanmıştır. Patlama izolasyonu; sınırlama, baskılama ve havalandırma sistemleri ile korunan tanklar için kullanılabilir.


Yüksek Hızlı İzolasyon Vanası

Yüksek Hızlı İzolasyon Vanası, hayati önemde patlama izolasyonu uygulamaları için bir çözüm sunar. Bir boru hattı içinde mekanik bariyer sağlamak üzere birkaç mili saniye içinde çalışmaya başlar.


IsoFlap™ Pasif İzolasyon Vanası

IEP Technologies serisi klapeli pasif izolasyon vanaları düşük maliyetlidir ve kaynak ekipmanları patlama yayılma risklerine karşı koruyan güvenilir patlama izolasyonu çözümleri sunar. Bu pasif izolasyon çözümleri toz tutucular, siklonlar ve diğer işlem ekipmanları gibi yanıcı tozlar taşıyan korumalı tanklara giriş patlama izolasyonu sağlayan etkili ve kendi kendine çalışan cihazlardır.


VENTEX Pasif İzolasyon - Şamandıralı Vana

Dışarıya veya dış duvara yakın monte edilecek işleme ekipmanı için patlama tahliye bacası uygun bir koruma yöntemidir. Ancak kaynak ekipmanı korumak için koruma yönteminin, alev ve yanan malzemelerin akış yönünün tersine yayılmasını kısıtlamak üzere bir mekanizma içermesi çok önemlidir.


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!