PATLAMA BASKILAMA SİSTEMLERİ

Patlama baskılama sistemi üç bileşenden oluşur: (i) detektör, (ii) kontrol ünitesi ve (iii) baskılama sistemi. Bir tutuşma gerçekleştiğinde alev topu, tutuşma merkezinden başlayarak alev cephesinin önünde giden basınç dalgası ile genişler (sıcaklık artışı ile meydana gelir). Patlama basınç detektörleri, belirli basınç artışlarına mili saniye düzeyinde tepki vermek üzere yapılandırılır.


PistonFire Baskılama Sistemi


PistonFire baskılama sistemi; basınçlı baskılayıcı depolama silindiri ile toz tutuşturmayan, hava geçirmeyen bir National Electrical Manufacture’s Association (“NEMA”) muhafazalı vana gövdesinden oluşmaktadır. NEMA muhafaza; çalıştırma mekanizması, basınç şalteri, basınç göstergesi, doldurma vanası, OSHA denetim anahtarı ve saha kablo bağlantıları içermektedir.


E-HRD Baskılama Sistemi


E-HRD baskılama sistemi; toz, gaz ve hibrit karışımlar için her tür tank, kanal ve boru üzerine monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Baskılama sistemi vanası, kubbeli bir disk ve halka conta ile kapatılır ve sonra da azotla basınçlandırılır.


HRD Kuru Kimyasallı Söndürücü


HRD kuru kimyasallı söndürücü, bir işleme tankında olmak üzere olan bir patlamayı söndürmek ve alevin birbirine bağlı kanalların içinden yayılmasını engellemek üzere birkaç mili saniye içinde baskılayıcı boşaltacak şekilde tasarlanmıştı


PHRD Baskılama Sistemi


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!