PATLAMA BASKILAMA SİSTEMLERİ

Patlama baskılama sistemi üç bileşenden oluşur: (i) detektör, (ii) kontrol ünitesi ve (iii) baskılama sistemi. Bir tutuşma gerçekleştiğinde alev topu, tutuşma merkezinden başlayarak alev cephesinin önünde giden basınç dalgası ile genişler (sıcaklık artışı ile meydana gelir). Patlama basınç detektörleri, belirli basınç artışlarına mili saniye düzeyinde tepki vermek üzere yapılandırılır.


eSUPPRESSOR™


IEP Technologies’in eSUPPRESSOR™ ürünü, patlama baskılama ve izolasyon sistemleri için kullanılan, yüksek hızda boşaltım yapabilen bir söndürme sistemidir. Sistemin benzersiz elektromekanik çalışma mekanizması ile aktivasyon için piroteknik cihazlara gerek duyulmaz. eSUPPRESSOR’ın basınç izleme, kilitleme-etiketleme ve cihaz durumunu gösteren LED gösterge gibi standart özellikleri vardır. Sistemin sağladığı önemli yararlardan biri, tüm güvenlik fonksiyonlarının tamamen izlenmesidir. Bu, piroteknik aktüatörlerin kullanıldığı cihazlarda mümkün değildir. eSUPPRESSOR’ın tasarım ve üretimi, SIL2 üçüncü taraf sertifikasyonu almıştır.


PistonFire Baskılama Sistemi


PistonFire baskılama sistemi; basınçlı baskılayıcı depolama silindiri ile toz tutuşturmayan, hava geçirmeyen bir National Electrical Manufacture’s Association (“NEMA”) muhafazalı vana gövdesinden oluşmaktadır. NEMA muhafaza; çalıştırma mekanizması, basınç şalteri, basınç göstergesi, doldurma vanası, OSHA denetim anahtarı ve saha kablo bağlantıları içermektedir.


E-HRD Baskılama Sistemi


E-HRD baskılama sistemi; toz, gaz ve hibrit karışımlar için her tür tank, kanal ve boru üzerine monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Baskılama sistemi vanası, kubbeli bir disk ve halka conta ile kapatılır ve sonra da azotla basınçlandırılır.


PHRD Baskılama Sistemi


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!