IsoFlap™ Pasif izolasyon Vanası

IEP Technologies serisi klapeli pasif izolasyon vanaları düşük maliyetlidir ve kaynak ekipmanları patlama yayılma risklerine karşı koruyan güvenilir patlama izolasyonu çözümleri sunar. Bu pasif izolasyon çözümleri toz tutucular, siklonlar ve diğer işlem ekipmanları gibi yanıcı tozlar taşıyan korumalı tanklara giriş patlama izolasyonu sağlayan etkili ve kendi kendine çalışan cihazlardır. Mevcut modeller, IsoFlap ve IsoFlap-M klapeli izolasyon vanalarını içerir. IsoFlap tipi, 2014/34/EU sayılı AB direktifi (Atex Direktifi) uyarınca koruyucu sistem olarak üçüncü taraflarca onaylanmış ve toz patlaması izolasyonu için uygun görülmüştür.
IsoFlap-M, OSHA Yanıcı Toz Direktifi NFPA 654 ve NFPA 69'un gerekliliklerini karşılayan vana gövdesindeki toz birikimi seviyesinin entegre izlenmesi özelliğine ve kanat konumuna sahiptir.

IsoFlap ve IsoFlap-M'nin her ikisi de dayanıklı karbon çelik vana gövdesine ve yüksek kaliteli paslanmaz çelik alaşımı klapeye sahiptir.
Vana, aşağıdaki özellikler kısmında listelenen yüksek azami indirgenmiş patlama basınçlarına (Tahmini) dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Çalışma esnasında işlemin hava akışı ile klape açık tutulur. Bir patlama durumunda, basınç cephesi klapeyi kapatır ve yerine sabitler, böylelikle alev ve basıncın kaynak ekipmanlara yayılma riskini azaltır.

Seçenek olarak mevcut olan IsoFlap-M Arayüz Modülü, klapeli vananın IsoFlap-M tipi ile kullanılmak üzere tasarlanmış PCB tabanlı bir sistem izleme cihazıdır. Arayüz Modülü, IsoFlap-M sensörlerini izlemek için yapısal olarak emniyetli bariyerler içerir, işlem kilitleme işlevlerini sağlar ve teşhis ve bakım işlevlerini içerir. Arayüz Paneli 120 veya 230 VAC'de çalışır.


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!