Aksesuarlar

Toz Patlaması Tahliye çözümleri, kurulumda yardımcı olan bileşenlerden kontrol cihazları ile arayüz oluşturan sensörlere kadar farklı aksesuarlar ile temin edilebilir. Tahliye aksesuarlarının tüm yelpazesi ile ilgili bilgiler buradan görülebilir.

Patlama Bacaları için aksesuarlar.


Contalar

Tüm diskler, "fabrikada takılan" entegre flanş contaları ile birlikte temin edilir. Standart malzeme olan EPDM, -40 °C ile +120 °C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir. Alternatif olarak aşağıdaki standart malzemeler de mevcuttur:

Beyaz FDA Silikon: - 50°C ile +200°C arasında
Klinger: - 100 °C ile +400°C arasında
Seramik-100°C ile +900°C arasında
Talep üzerine başka malzemeler de temin edilebilir.


İzolasyon

İzolasyon, DIN 1259'a göre yanmaz mineral yünden oluşur. İzolasyon, patlama bacasının "baca tarafı"na doğrudan monte edilir ve su geçirmeyen ve sızdırmaz hafif bir alüminyum kapak tarafından korunur. Tahliye sırasında uçmasını önlemek üzere diske sabitlenir. BRILEX izolasyonun tahliye kapasitesi veya verimliliği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Onaylanmış kuruluşlar tarafından pek çok dinamik patlama testinde kanıtlanmıştır. Müşterinin belirttiği özelliklerin sağlanması için isteğe bağlı izolasyon kalınlığı sunulabilir.

İzole edilmiş BRILEX - KE.


Montaj Çerçeveleri

GE / KE türleri için gerekli çıkış flanşı da temin edilebilir. Aşağıdaki malzemeler kullanılabilir: Çinko karbon çelik veya paslanmaz çelik.


Patlama Sensörü - SE

Bir tesisatın izlenmesi için SE tipi bir patlama sensörü tesis edilebilir. Sensör, emniyet diskinin açılmasını sinyaller ile bildirir ve böylece fan ya da döner vanalar gibi ekipman kapatılabilir. SE sensörleri, patlama bacasının hemen üzerine ayrıca tesis edilir. Bu da SE sensörlerinin mevcut tesisatlara kolayca uyarlanabilmesine olanak sağlar. Gıda endüstrisi için de uygundur.


Patlama Sensörü - SE- HT

SE sensörü, yüksek sıcaklıklar ile kullanılmaya uygun olan HT sensörü ile tamamlanır.


Patlama Sensörü - SE- WIRE

Diğer bir alternatif ise SE - WIRE sensörüdür.

Patlama bacası açıldığında kablo döngüsü kopar. Bu da elektrik devresinde kesintiye neden olur ve oldukça dirençli bir sinyal üretilir. Bu sinyal, patlamayı ve tesisatta ani kesinti olduğunu bildirir.


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!