Pnömatik taşıma


Zorluk

Pnömatik taşıma sistemleri, genelde yanmaya neden olabilecek düzeyde toz veya buhar konsantrasyonu içeren her tür ve boyutta yanıcı ürün taşır. Patlama riski; ürün, ürün konsantrasyonu ve hava akış hızlarına göre değişiklik gösterir.

Taşıma sisteminin kanalları içinde elektrostatik boşalma gibi tutuşturma kaynakları nadir olsa da bu sistemler, işleme tesisinin başka bölgelerinde üretilen alev ya da yanan maddeleri taşıma eğilimindedir. Eğer bu tutuşturma kaynaklarının taşıma sisteminden engellenmeden geçmesine izin verilirse patlamanın eli kulağındadır.

Burada gerekli olan şey, pnömatik taşıma hattı güzergahında herhangi bir noktada tutuşturma kaynağını algılayıp bastırabilecek bir sistemdir.

Çözüm

IEP Technologies Patlamaya Karşı Koruma Sistemi, bir alev topunun bir süreçten diğerine ilerlemesine karşı koruma sağlamak üzere uygun maliyetli bir çözüm sunar. Bu sistem, taşıma güzergahı üzerinde kilit noktalarda basınç detektörlerinden ya da kızılötesi detektörlerden yararlanır.Tutuşma olduğunda yüksek hızda boşaltım (HRD) yapabilen baskılama sistemi, tehlike bölgesine bir patlama baskılayıcı gönderir ve patlamayı baskılayarak yakındaki ekipmanda olası bir patlamayı önler. IEP Technologies'in güvenilir sistemleri aynı zamanda kömürden gıda ürünlerine kadar her şeyi taşıyan taşıma sistemlerinin korunması için özelleştirilmiştir.


Patlama riski sizi endişelendiriyor mu?
Hemen bir uzman görüşüne başvurun!